Румунсько-український перекладач онлайн


Румунсько-український онлайн перекладач для перекладу слів, фраз і коротких текстів. Щоб почати роботу з румунсько-українським перекладачем, введіть у верхнє вікно редагування текст. Натисніть на кнопку "Перекласти", щоб почати румунсько-український переклад.

 0 /5000


Додатковий румунсько-український перекладач

Щоб розпочати роботу з румунсько-українським перекладачем, введіть у вікно редагування ваш текст і натисніть кнопку "Перекласти". У нижньому вікні ви отримаєте готовий текст. Даний перекладач має обмеження в 1000 символів за один переклад.


 0 /1000

Румунська мова належить до балкансько-романської підгрупи романських мов великої індоєвропейської сім'ї. Румунська мова є офіційною мовою Румунії та Молдови. Румунська мова розвинулася з кількох діалектів народної латині, які відокремилися від західнороманських мов між 5 і 8 століттями. Румунська мова успадкувала від латини п'ять відмінків: називний, родовий, давальний, знахідний і кличний. Цим вона відрізняється від інших романських мов, де відмінків не залишилося. Морфологічно форми називного та знахідного відмінків іменників повністю збігаються, так само як і форми родового та давального відмінків. Характерною особливістю румунської мови є її незначна діалектна роздробленість. Діалекти Мунтенії, Молдавії, Марамурешу, Банату та Трансільванії майже ідентичні, за винятком невеликої кількості регіоналізмів. Для румунської мови в Республіці Молдова часто використовується інша назва: "молдовська мова". Однак на державному рівні та в Конституції країни назва мови прописана як румунська. Румунською мовою розмовляють переважно в Центральній, Південно-Східній та Східній Європі. Загальна кількість мовців становить приблизно 28-29 мільйонів осіб. Близько 24 мільйонів є носіями мови.