З румунської мови на українську онлайн


Безкоштовний перекладач з румунської мови на українську. Для онлайн перекладу з румунської мови введіть у верхнє вікно редагування текст. Далі, щоб перекласти з румунської мови на українську натисніть зелену кнопку "Перевести" і ваш текст перекладеться.

 0 /5000


Альтернативний перекладач з румунської мови на українську

Онлайн перекладач з румунської мови на українську перекладе вам як окремі слова, так і короткі тексти. Даний перекладач з румунської мови на українську має обмеження 1000 символів за один переклад.


 0 /1000

Румунська мова - індоєвропейська мова, що належить до балкансько-романської підгрупи романських мов. Румунська мова є офіційною мовою Румунії та Молдови і основною мовою місцевого населення. Румунська мова розвинулася з кількох діалектів народної латині в колишній римській провінції Дакія між 5 і 8 століттями. В даний час румунська мова має наступні діалекти: банатський, кришанський, мунтянський, марамуреський. Найбільш своєрідними є діалекти Трансільванії, які зазнали впливу угорської мови, а також молдавський діалект. Румунська мова також відома в Молдові як молдовська. Однак наразі на законодавчому рівні назва мови прописана лише як румунська. Румунська мова є п'ятою за поширеністю мовою романської групи після іспанської, португальської, французької та італійської. Загалом нею розмовляють 28-29 мільйонів людей.